مزایا و معایب فروشنده شدن در دیجی کالا

در این مقاله از پی دی اف مارک با مزایا و معایب فروشنده شدن در دیجی کالا آشنا خواهید شد و خواهید فهمید که افردی که در دیجی کالا اقدام به فروش محصولات خود میکنند چه استراتژیی به کار میبرند . در این مقاله با ما همراه باشید .

 

مزایا و معایب فروشندگی در دیجی کالا

 

همانطور که همه ی ما این را میدانیم ، دیجی کالا میتواند فروش ما را به چندین برابر برساند و دلیل این امر هم برند بودن دیجی کالا می باشد. به عبارت دیگر دیجی کالا سایت بسیار شناخته شده ای بین مردم است که از اعتبار بالایی برخوردار است.

فروش در دیجی کالا مزیت ها و معایبی هم دارد که به آن خواهیم پرداخت.

فروش در دیجی کالا مزیت ها و معایب

مزیت ها

  1. فروش چندین برابر و کسب درآمد بسیار بالا به دلیل برند بودن
  2. عدم نیاز به طراحی سایت شخصی و هزینه های جانبی آن مانند سئو و…
  3. ارسال محصول به مشتری توسط خود دیجی کالا

معایب

  1. واریز پول فروش شما حداقل دو هفته الی حداکثر دو ماه
  2. نداشتن انبار در کلیه شهر ها جهت دپو و ارسال محصول

همانطور که بالاتر نیز گفته شد ، یکی از معایب بزرگ دیجی کالا تسویه حساب فروشندگان است و ممکن است تا 60 روز به طول بینجامد. به عنوان مثال شما از 1 الی 31 این ماه فروش داشته اید و دیجی کالا مبلغ حاصل از فروش شما را در پایان ماه بعدی به حساب شما واریز کند.

(به عنوان مثال تسویه حساب فروشندگان پی دی اف مارک یک روز کاری یا نهایتا دو روز کاری ممکن است به طول بینجامد)

که البته اگر فروش های شما به مرور بیشتر از قبل شود روند تسویه حساب نیز کمتر خواهد رسید و تا 2 هفته نیز کاهش میبابد.

از مزیت هایی که سایت های شخصی دارند این است که از طریق درگاه مستقیم پول بصورت آنی پس از پرداخت مشتری به حساب شما واریز میشود یا نهایتا ممکن است با درگاه های پرداخت یاری تا 2 الی 7 روز طول بکشد (معمولا فردای تراکنش تسویه حساب میکنند).

 

مزایا و معایب فروشنده شدن در دیجی کالا

مزایا و معایب فروشندگی در دیجی کالا

استراتژی فروشنده شدن

دلیل این که تسویه طولانی مدت دیجی کالا یک عیب عنوان میشود این است که ارز و دلار روز به روز نوسان پیدا میکند و باعث تغییر قیمت های اجناس میشود و شما به عنوان یک فروشنده میباست پس از فروش کالای فعلی ، کالایی جدید تهیه کنید که در اینجا می بایست بر مدیریت سرمایه بسیار تسلط داشته باشید.

هر چند ممکن است این قوانین تسویه حساب تغییر پیدا کند و سریع تر انجام شود و دیجی کالا راهکار های بهتری برای آن پیدا کند . در هر صورت ساخت سایت شخصی و فروشنده شدن در دیجی کالا بستگی به استراتژی شما دارد پس مراقب باشید تا متضرر نشوید.

 

کلید اصلی :

  • مزایا و معایب فروشنده شدن در دیجی کالا
  • مزایا و معایب فروشندگی در دیجی کالا